Натпревар со традиција (02.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на данскиот Куп се сретнуваат екипите на Алборг и Виборг.

Алборг во последните пет дуели запиша само една победа, едно реми и три порази, па овој натпревар го дочеквуаат со лошо расположение.

Виборг пак, во истиот временски период има само еден неуспех, поточно пораз од Митиланд, а останатите четири дуели им се триумфи.

Овие две екипи играат навистина отворено и ефикасно во последните 10 меѓусебни дуели, поточно во сите тие натпревари се постигнува по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*