Натпревар со традиција (28.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Халифакс и Велдстоун.

Халифакс е на 17-то место со вкупно 37 бода и учинок од 10 победи, 7 реми и 16 порази.

Велдстон е на 11-то место со вкупно 46 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 10 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*