Натпревар со традиција (27.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Петролул и Клуж.

Петролул е на  8-то место со вкупно 33 бода и учинок од 10 победи, 3 реми и 13 порази.

Клуж е на 2-та позиција со вкупно 53 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на секој натпревар поединечно се постигнува по најмногу еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-1 гол @ 2.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*