Натпревар со традиција (24.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Лил и Брест.

Лил е на 6-то место со вкупно 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 7 порази.

Брест досега има освоено 20 бода преку 4 победи, 8 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно максималниот број на голови на сите тие натпревари е два, па ако и денес ја продолжат традицијата ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*