Натпревар со традиција (23.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Вождовац  и Младост.

Вождовац е на 7-та позиција со вкупно 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 8 порази.

Младост е на 13-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 4 победи, 7 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат отворено, поточно погодок се постигнува на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.86 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*