Натпревар со традиција (22.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Олимпија Љубљана и Горица.

Олимпија Љубљана е на првото место со вкупно 51 бод и учинок од 16 победи, 3 реми и 3 порази.

Горица е на 10-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи досега во изминатите седум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.99 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*