Натпревар со традиција (21.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Хартлпул и Њупорт.

Хартлпул е на 22-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 9 реми и 17 порази.

Њупорт е на 19-та позиција со вкупно 34 бода и учинок од 8 победи, 10 реми и 12 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста ефикасно, поточно на последните четири натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*