Натпревар со традиција (19.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екиптие на Рома и Верона.

Рома досега има освоено 41 бод преку 12 победи, 5 реми и 5 порази.

Верона е на 18-то место со вкупно 14 бода кои ги имаат осовено преку 3 победи, 5 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмалку по три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.26 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*