Натпревар со традиција (17.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Оксер и Лион.

Оксер е на 19-то место со вкупно 15 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 14 порази.

Лион е на 9-та позиција и досега имаат освоено вкупно 35 бода преку 10 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно во тој временски период секогаш се постигнувале по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.86 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*