Натпревар со традиција (16.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Пирамидис и Енпи.

Пирамидис е на 2-то место со вкупно 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 3 порази.

Енпи е на 14-та позиција и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*