Натпревар со традиција (15.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Стоук и Хадерсфилд.

Стоук е на 19-то место со вкупно 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 14 порази.

Хадерсфилд е на 23-то место со вкупно 28 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 7 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели гол постигнуваат двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*