Натпревар со традиција (14.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Шефилд и Морекамб.

Шефилд е на 2-то место со вкупно 62 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 8 реми и 3 порази.

Морекамб е на 21-то место и досега имаат освоено 28 бода, а нивниот учинок е 6 победи, 10 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека погодок постигнува само едната екипа, па доколку продолжат и денес така ќе наплатиме квота која воопшто не е за потценување.

Наш предлог

НГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*