Натпревар со традиција (13.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на перуанската Лига 1 – Апература се сретнуваат екипите на Мелгар и Манципал.

Мелгар во првото коло запиша тежок пораз од екипата на Грау и беа поразени со резултат од 3-0.

Манципал запиша исто таков пораз, па и тие новата сезона ја започнаа лошо.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*