Натпревар со традиција (12.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Јувентус и Фиорентина.

Јувентус е на 13-то место со вкупно 23 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 4 порази.

Фиорентина е на 12-та позиција со вкупно 24 бода кои ги имаат осовоено преку 6 победи, 6 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*