Натпревар со традиција (11.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Баерн Минхен и Бохум.

Баерн Минхен е на лидерското место со вкупно 40 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 7 реми и 1 пораз.

Бохум е на 15-та позиција со вкупно 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие три дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме фантастична квота.

Наш предлог

6+ @ 4.22 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*