Натпревар со традиција (10.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската прва лига се сретнуваат екипите на Ница и Ажаксио.

Ница е на 8-то место со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 7 реми и 6 порази.

Ажаксио е на 18-та позиција со 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 14 порази.

Овие две екипи досега во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*