Натпревар со традиција (09.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на португалската лига се сретнуваат екипите на Ешторил и Боависта.

Ешторил е на 14-то место со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 9 порази.

Боависта е на 9-та позиција со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи на последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно погодок се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.97 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*