Натпревар со традиција (08.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ½ финалето од шкотскиот Челинџ Куп се сретнуваат екипите на Данди и Рејт.

Данди во последните пет натпревари запиша само две победи, односно останатите дуели им се реми.

Рејт е во нешто поповолна позиција и досега успеаа да запишат три победи и две реми, па овој натпревар го дочекуваат со добро расположение.

Традицијата на меѓусебните дуели на овој натпревар „вели“ дека не треба да се постигнат повеќе од два погодоци, поточно на последните четири натпревари се игра доста неефикасно, па веруваме дека може и денес да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*