Натпревар со традиција (07.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Порт Вејл и Акрингтон.

Порт Вејл е на 14-то место со вкупно освоени 36 бода преку 10 победи, 6 реми и 12 порази.

Акрингтон е на 23-та позициј аи досега имаат освоено 25 бода преку 6 победи, 7 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*