Натпревар со традиција (06.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на израелската Лига Ха Ал се сретнуваат екипите на Хапоел Хадера и Макаби Хаифа.

Хапоел Хадера е на 9-то место со вкупно 24 бода и учинок од 5 победи, 9 реми и 6 порази.

Макаби Хаифа е на 1-то место и досега имаат освоено 49 бода преку 16 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*