Натпревар со традиција (05.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамктие на австрискиот Куп се сретнуваат екипите на Ласк и Клагенфирт.

Ласк на последните пет натпревари има учинок од четири победи и само едни реми.

Клагенфирт во истиот временски период создаде 100% учинок, поточно на сите пет натпревари запиша исто толку и победи.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат со голови, поточно на сите овие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*