Натпревар со традиција (04.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Ајнтрахт Франкфурт и Херта.

Ајнтрахт Франкфурт досега има освоено 32 бода преку 9 победи, 5 реми и 4 порази.

Херта е на 17-то место со вкупно 14 бода и учинок од 3 победи, 5 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни натпревари играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па очекуваме таа традиција да ја продолжат и денес.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*