Натпревар со традиција (03.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Аугсбург и Баер Леверкузен.

Аугсбург е на 14-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 10 порази.

Леверкузен е на 9-та позиција со вкупно 24 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 3 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели постигнуваат по најмалку еден погодок на двете страни, па очекувме и сега да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*