Натпревар со традиција (02.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на првата лига од Кипар се сретнуваат екипите на Анортозис и Омониа.

Анортозис е на 10-то место со вкупно 23 бода и учинок од 6 победи, 5 реми и 10 порази.

Омониа е на 5-та позиција и има освоено 35 бода преку 11 победи, 2 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели играат без многу погодоци, поточно на последните девет дуели секогаш се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*