Натпревар со традиција (01.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската лига 1 се сретнуваат екипите на Лион и Брест.

Лион е на 9-то место со вкупно 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 8 порази.

Брест е на 16-та позиција и досега имаат освоено 18 бода преку 4 победи, 6 реми и 10 порази.

Овие две екипи во изминатите осум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмалку два погодоци, односно добитен е типот ГГ, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*