Натпревар со традиција (31.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската национал лига – север се сретнуваат екипите на Шорли и Телфорд.

Шорли е на 7-та позиција со вкупно 40 бода и учинок од 10 победи, 10 реми и 7 порази.

Телфорд е на 24-то место и досега имаат освоено 18 бода преку 3 победи, 9 реми и 15 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог

НГ @ 1.84 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*