Тикет на денот (понеделник, 30.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Остана уште по некој натпревар од птеходниот викенд, а тоа е доволно материјал за да го составиме денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Виљареал – Рајо Валекано – ГГ3+ @ 2.45 во Mozzart

Жолтата подморница е во одлична форма. Изиграа фантастичен натпревар против Реал Мадрид, а потоа следуваше реми и на крај повторно триумф против тимот на Жирона.  Во меѓувреме и Реал им се реваншираше за првенствениот пораз и ги елимнираше од Купот на кралот и тоа после водство од 2-0. Сега на Мадригал доаѓа Рајо Валекано, тимот кој игра непредвидливо. Земајќи ги во обзир резултатите кои ги остварува, за нив 9-то место е сосема добро. Ние овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.45 во Mozzart.

Дерби – Вест Хем – ГГ @ 1.87 во Bet365

Во 1/16 финалето од ФА купот во Дерби играат домашните Овени и Вест Хем. Ако некој не знае, Дерби е во лига 1, поточно во третиот ранг од англискиот фудбал. Сега се обидуваат експресно да се вратат, но тоа не оди баш така. После серијата победи, стигнаа на 4-то место, но лидерот Плимут им бега дури 11 бода. Вест Хем се мачат во Премиер лига и наместо за позиција на врвот тие се борат за опстанок. Овде очекуваме неизвесен дуел и покрај тоа што Вест Хем е дел од Премиер лигата. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*