Натпревар со традиција (29.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:15 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Осасуна и Атлетико Мадрид.

Осасуна е на 7-то место со вкупно 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 6 порази.

Атлетико Мадрид е на 4-та позиција со вкупно 31 бод кои ги има освоено преку 9 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели имаат интересна традиција. Всушност на сите тие натпревари победник е тимот на Атлетико Мадрид, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 2.21 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*