Натпревар со традиција (28.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на  белгиската Жупиле про лига се сретнуваат екипите на Вестерло и Мехелен.

Вестерло е на 7-та позиција со вкупно 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 9 порази.

Мехелен е на 13-та позиција и досега имаат освоено вкупно 25 бода preku 7 победи, 4 реми и 10 порази.

Овие две екипи на последните шест меѓусебни натпревари изиграа доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваа по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*