Натпревар со традиција (27.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на Телстар и Алмере.

Телстар е на 9-то место со вкупно 29 бода и учинок од 7 победи, 8 реми и 6 порази.

Алмере е на 4-та позиција со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно по традиција на тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*