Натпревар со традиција (25.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ФА Трофи англискиот Куп се сретнуваат екипите на Бранбјури и Коалвил.

Бранбјури во последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми.

Коалвил има доста подобар учинок од противникот, поточно во истиот временски период запишаа четири победи и еден пораз.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат со голови, поточно на сите тие натпревари двете екипи постигнуваат погодок, па веруваме дека традицијата ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог

ГГ @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*