Натпревар со традиција (24.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Шалке и Лајпциг.

Шалке е на 18-то место со вкупно 9 бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 11 порази.

Лајпциг е на 5-то место со вкупно 29 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде исто така.

Наш предлог

3+ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*