Натпревар со традиција (22.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамктие на францускиот куп ќе се сретнат екипите на Ниорт и Оксер.

Ниорт во последните пет натпревари запиша три победи и две реми.

Оксер во истиот временски период од пет дуели запиша четири порази и една победа на пенали.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, односно на сите тие дуели победник е тимот на Оксер, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*