Натпревар со традиција (20.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на Цволе и Венло.

Цволе е на 1-то место со вкупно 44 бода и учинок од 14 победи, 2 реми и 3 порази.

Венло е на 6-то место и досега имаат освоено 32 бода преку 9 победи, 5 реми и 5 порази.

На меѓусебните дуели овие две екипи играат доста ефикасно, поточно по традиција на последните пет дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*