Натпревар со традиција (19.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на турксиот куп се сретнуваат екипите на Фенербахче и Ризеспор.

Фенербахче е во добра форма и на последните пет натпревари забележаа три победи и два порази.

Ризеспор е со послаб учинок, но исто така мора да нагласиме дека припаѓа на втората турска лига, па така тие во истиот временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Овие две екипи во изминатите три натпревари имаат интересна традиција, поточно на сите тие дуели погодок постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*