Натпревар со традиција (18.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле Про Лига се сретнуваат екипите на Андерлехт и Варегем.

Андерлехт е на 12-то место со вкупно 24 бода и учинок од 7 победи, 3 реми и 10 порази.

Варегем е на 17-то место и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играт доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*