Натпревар со традиција (17.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Стандард и Мехелен.

Стандард е на 6-то место со вкупно 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 7 порази.

Мехелен е на 13-то место и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно тоа се однесува на гостинската екипа каде што може да се забележи дека постигнуваат најмалку по два погодоци на секој дуел поедничено, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

T22+ @ 2.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*