Натпревар со традиција (16.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Порт Вејл и Питерборо.

Порт Вејл е на 11-то место со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 9 порази.

Питерборо е на 9-та позиција со исто 35 бода и учинок од 11 победи, 2 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*