Натпревар со традиција (15.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:15 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Косенца и Беневенто.

Косенца е на последната позиција со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 10 порази.

Беневенто досега има вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 7 реми и 7 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели имаат интересна традиција која трае шест натпревари, односно во тој временски период погодок постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*