Натпревар со традиција (14.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Осасуна и Мајорка.

Осасуна е на 9-то место со вкупно  бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 2 реми и 6 порази.

Мајорка е на 10-то место со вкупно 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат имаат интересна традиција, а тоа е дека тимот на Мајорка постигнува по два погодоци на последните четири меѓусебни дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

Т22+ @ 4.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*