Натпревар со традиција (13.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Исмаили и Араб Контракторс.

Исмаили е на 18-то место со вкупно 7 бода и учинок од 1 победа, 4 реми и 7 порази.

Араб Контракторс е на 7-та позиција и досега имаат освоено 18 бода преку 4 победи, 6 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на тие дуели никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*