Натпревар со традиција (12.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Фулам и Челзи.

Фулам е на 7-то место со вкупно 28 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 4 реми и 6 порази.

Челзи е на 10-та позиција со вкупно 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи, во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно таа традиција е секогаш на страната на Челзи и тие се секогаш победници на тие натпревари, па ако продолжат и денес со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*