Натпревар со традиција (11.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на француската елитна лига се сретнуваат екипите на Оксер и Тулуз.

Оксер е на 18-то место со вкупно 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 10 порази.

Тулуз е на 12-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат најмалку по три погодоци, па ако и денес биде така ќе напалтиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*