Натпревар со традиција (10.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на француската Лига 2 се сретнуваат екипите на Родез и Ниорт.

Родез е на 17-то место со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 7 порази.

Ниорт е на 19-та позиција и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 9 порази.

Овие две екипи досега во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно на тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*