Натпревар со традиција (09.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на израелската Лига 1 се сретнуваат екипите на Хапоел Бер Шева и Хапоел Тел Авив.

Хапоел Бер Шева е на 3-то место со вкупно 35 бода кои ги имаат освоено 11 победи, 2 реми и 3 порази.

Хапоел Тел Авив е на 11-то место и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно успеваат погодок да постигнат и двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.94 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*