Натпревар со традиција (08.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на грчката Супер лига се сретнуваат екипите на Арис и Астерас.

Арис е на 6-то место со вкупно 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 4 порази.

Астерас е на 9-та позиција и досега имаат освоено 14 бода преку 2 победи, 8 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат неефикасно, поточно на нивните натпревари никогаш не се постигнуваат повеќе од 2 погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*