Натпревар со традиција (07.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:15 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Остенде и Серинг.

Остенде е на 15-то место со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 11 порази.

Серинг е на 18-та последна позиција и досега имаат освено 11 бода преку 3 победи, 2 реми и 13 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста ефикасно, поточно на последните три дуели двата тима успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*