Натпревар со традиција (06.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Шолет и Ред Стар.

Шолет е на 8-та позиција со вкупно 22 бода и учинок од 5 победи, 7 реми и 3 порази.

Ред Стар е на 4-то место и досега имаат освоено 25 бода преку 6 победи, 7 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција која е на страна на екипата на Ред Стар. Имено, на сите тие дуели се јавува како победник само тој тим, па веруваме дека денес ќе ја продолжат традицијата.

Наш предлог:

2 @ 1.94 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*