Натпревар со традиција (05.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамктие на Премиер лигата на Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Ал Вехда и Ал Шабаб.

Ал Вехда е на 13-то место со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 5 порази.

Ал Шабаб е на 2-то место и досега имаат освоено 25 бода, а нивниот учинок е 8 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат најмалку по три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*