Натпревар со традиција (03.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Умранијеспор и Хатјаспор.

Умранијеспор е 19-то место со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 9 порази.

Хатјаспор е на 16-то место и досега имаат освоено 15 бода преку 4 победи, 3 реми и 8 порази.

Овие две екипи играат доста неефикасно кога ќе се сретнат меѓусебе, поточно на последните шест меѓусебни натпревари гол успева да постигне само едната екипа, поточно на сите тие дуели добитен е типот НГ, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.28 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*